KUTLU YÜRÜYÜŞ’Ü MUTLU YÜRÜTÜŞ’LERE ÇEVİRMEYE KALKMAYIN.

(MANİFESTODUR) Buradan uyarıyorum. Kimse KUTLU YÜRÜYÜŞ ‘Ü MUTLU YÜRÜTÜŞ e çevirmeye kalkmasın. Ensenizdeyiz. Bizler buradan hem ‘’kamu denetçiliği’’ görevini yapıyoruz.  Hem de  Yüce Rabbimizin emri ve buyruğu olan ‘’Emri bil ma’ruf Nehyi anil münker’’ yani iyiliği emretmek ve kötülüğü menetmek gibi kutsal bir buyruğu yerine getirmeye çalışıyoruz. KUTLU YÜRÜYÜŞ NEDİR? Kutlu yürüyüş bizim inancımıza  göre […]
Köşe Yazarları - 4 Aralık 2017 14:10 A A

(MANİFESTODUR)

Buradan uyarıyorum. Kimse KUTLU YÜRÜYÜŞ ‘Ü MUTLU YÜRÜTÜŞ e çevirmeye kalkmasın. Ensenizdeyiz. Bizler buradan hem ‘’kamu denetçiliği’’ görevini yapıyoruz.  Hem de  Yüce Rabbimizin emri ve buyruğu olan ‘’Emri bil ma’ruf Nehyi anil münker’’ yani iyiliği emretmek ve kötülüğü menetmek gibi kutsal bir buyruğu yerine getirmeye çalışıyoruz.

KUTLU YÜRÜYÜŞ NEDİR?

Kutlu yürüyüş bizim inancımıza  göre Hz. Adem (a.s) dan başlar. Bu yürüyüşte nice peygamberler gelip geçmiştir. Kutlu yürüyüş  Hz. İbrahim’in Allah haricinde tüm putları kırmasıdır. Bu putlar günümüzde makam, mevki ve para gibi insanı Allah’tan uzaklaştıran ve imanı ile arasına giren  her türlü putlardır.  Nemrudlara haddini bildirip ateş gölüne atılmaya  giden yoldur. Ateşlerde yanmaya hazır olanların yürüyeceği yoldur.

Kutlu yürüyüş en yakın kardeşleri tarafından kuyulara atılan,  türlü iftiralarla zindanlarda hapsedilen, Zindanları gülistana çeviren  Yusufların yoludur.

 Kutlu yürüyüş Hz. Musa’nın Allah’a ortak koşan firavunlara karşı mücadele edip Kızıldeniz’i yarıp geçen ve üzerinden selamete çıkılan  yoldur.

Kutlu yürüyüş: Efendimiz Hz. Muhammedin Mekke’ de kaldığı 13 yıl boyunca çektiği sıkıntılar dan sonra Medine’ye hicret etmesi ve Rabbimizin inayeti ile  taşlanmış, kınanmış, türlü eziyetler çekmiş , iftiralara maruz kalmış, yokluğa hapsolmuş bir yetim olarak çıkıp,  ordusunun başında bir komutan olarak tekrar Mekke’ yi fethetme yürüyüşüdür.

Kutlu yürüyüşler Kabe’ye , Kudüs’e  ve insanlığa götüren yollardır.

Kutlu yürüyüş tüm cihana  Allah’ın Adalet emrini yaymak için çıkılan Gazalardır.

Kutlu yürüyüş 15 temmuz da canlarını hiçe sayanların yürüdükleri yoldur.

Yaşanmış örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bugün Kutlu yürüyüş diyerek bu yüce manayı ve anlamı kullanıp kendi heva ve nefisleri için kullanan piyasada mutlu yürütüşçüler türemektedir. Bugün Kutlu davada Kutlu yürüyüş diye yola çıktıklarımız eğer bu davayı ‘’Mutlu Yürütüş’’lere kim kalkarda karşılarında  bizleri bulacaktır.

Köşemin ismi takip ettiğiniz gibi  OKÇULAR TEPESİ . Sebebini merak edenlere sesleniyorum. Uhud savaşında  Allah Resulü,   Uhud dağında yaklaşık 40 kadar sahabeye o dağda , ne pahasına olursa olsun , ikinci emir verilene dek kalmalarını emretmiştir. Savaşın ilerleyen safhalarında orada kalan bir kısım sahabiler,  müşriklerin ilk başta hezimete uğradığı zannı ile yerlerini terkedip ,   ganimet toplamak  için Peygamberimizin emrini beklemeden ayrılmışlar  ve Müslümanlar ağır bir yenilgi almıştır.

Bizler bu hataya düşmeyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun tüm dünyanın ve zalimlerinin üzerimize yoğun baskı ve saldırıları karşısında,  hiçbir makam , menfaat ve ganimet beklemeden o tepede bekleyeceğiz. Açık bir zafer gelene kadar beklemeye de devam edeceğiz. Doğruya doğru , eğriye eğri demeye devam edeceğiz. Zalim bizdense biz bizden değiliz düsturu ile , Güçlünün yanında değil herzaman Hak’kın ve  Haklının yanında  saf tutacağız. Bu uğurda her türlü bedel ödemek bizim için şereflerin en büyük şerefi olacaktır. Kınayıcıların kınamasından asla ve asla yılmayacak ve korkmayacağız. Allah’tan başka hiçbir güç ve otoritenin önünde eğilmeyeceğiz. Kesin bir zafer bağışlayacak olan Allah’ın,  zafer ihsan etmesine kadar OKÇULAR TEPESİ boş bırakmayacağız.  Ne ganimetler, ne  hezimetler, ne de baskılar bizleri yerimizden kıpırdatmayacaktır,  yıldıramayacaktır.

Bu yazı benim şahsıma münhasır bir yazı değildir. Bu yazı Kutlu sevda ve canını hiçe saymaya hazır 15 Temmuz da da bunu bir kez daha isbat etmiş millet evlatlarının yazısıdır, hissiyatıdır. Meydanı kesinlikle ve kesinlikle boş sanmayın. Bu kutlu Yürüyüş ilelebet devam edecektir. Zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Bir lafım da özellikle Kırşehir de isimlerine BASIN denilen ‘’bazı’’ şakşakçılara. Biz bu konularda mücadele ederken, bedel öderken,   üç kuruşluk dünyevi makam, menfaat ve pul için soytarılık yapmayı artık bırakınız.  Kral çıplak ve düştüğünüz durum ortadadır. Tüm Kırşehir halkı düştüğünüz aşağılık ve sürüngenvari durumunuza gülmektedir. Bırakın artık Birilerini BABA edinmeyi. Veya birileri için,  istemeseler dahi aslanlar, koçlar, kaplanlar, yiğitler  demeyi. Herkes zaten kimin ne yaptığını bilmektedir. Bu Kutlu yürüyüşte bir taş üstüne taş koyan başımızın üzerinde yeri vardır. Bunu takdir edecek önce Allah, sonra millettir. Kim bu milletin verdiği yetkileri, kendi şahsi ikballeri ve emelleri  için harcarsa şayet, hukuki kılıcımızla, dilimizle ve gerekirse elimizle  düzelteceğiz.

 Kimseye yağdanlık yapmayın.

Selam ve dua ile

Comments

comments

Bu haber 7370 kez okundu.
Köşe Yazarları - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Kerim 10 Haziran 2018 19:34

    Satı alan üsküdarı geçti yiğidimm

  • Darbe Bükücü 3 Ekim 2018 14:17

    var ol kardeşim…