ŞEHİDİMİZİ Sonsuzluğa uğurluyoruz

  Tunceli’de meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 12 vatan evladı bugün sonsuzluğa uğurlanacak.Kırşehirli şehidimiz Polis Saadettin Demir ise Kaman’da defnedilecek. Tunceli’de helikopter düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Saadettin Demir’in Kırşehir’deki ailesine acı haber verildi. Şehidin daha önce Şırnak’ta yaralandığı ve emekliliği geldiği halde Tunceli görevini istediği ortaya çıktı. Tunceli’de helikopter düşmesi sonucu şehit […]
Akpınar - 19 Nisan 2017 11:42 A A

 

Tunceli’de meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 12 vatan evladı bugün sonsuzluğa uğurlanacak.Kırşehirli şehidimiz Polis Saadettin Demir ise Kaman’da defnedilecek.

Tunceli’de helikopter düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Saadettin Demir’in Kırşehir’deki ailesine acı haber verildi. Şehidin daha önce Şırnak’ta yaralandığı ve emekliliği geldiği halde Tunceli görevini istediği ortaya çıktı.
Tunceli’de helikopter düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Saadettin Demir’in Kırşehir’in Kaman ilçesinde Yeni Yapan köyünde ikamet eden annesi Rabia Demir’e oğlunun şahadet haberi Kaymakam Murat Girgin tarafından verildi. Şehidin annesi 112 ekipleri tarafından sakinleştirilirken Kaymakam Girgin, İlçe Emniyet Amiri ve İlçe Jandarma Komutanı aileyi yalnız bırakmadı. Şehidin annesinin evine ise Türk bayrağı asılırken şehit Demir’in evli ve Emrecan (20) ve Emir Mustafa (16) isminde 2 çocuğu olduğu öğrenildi.Demir’in cenazesinin önce Ankara’ya getirileceği, ardından defnedilmek üzere memleketi Kırşehir’in Kaman ilçesine götürüleceği öğrenildi.

Şehit Saadettin Demir’in daha önce Şırnak’ta görev yaparken yaralandığı ve emekliliği geldiği halde Tunceli görevini istediği ortaya çıktı. Şehit Saadettin Demir, çok sevdiği ve sosyal medya hesabında kapak fotoğrafı yaptığı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile geçirdiği helikopter kazası ile aynı kaderi paylaştı.

Keçiören’de de Yas Var
Tunceli’de Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopter, öğle saatlerinde olumsuz hava koşulları ve yoğun sis nedeniyle düştü. Kazada, 7 polis memuru, 1 hakim, 1 astsubay, 3 kişilik uçuş ekibi hayatını kaybetti. Helikopterin kazası sonucu şehit düşen polis memurlarından Sadettin Demir’in şehadet haberi, Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan ailesine ulaştı. Şehidin Milli Eğitim Bakanlığında memur olarak çalışan eşi Sevcan Demir, acı habere dayanamayarak fenalaşıp bayıldı. Şehidin eşiyle birlikte Emrecan  ve Emir Mustafa isimli 2 çocuğu ve yakınları yasa boğuldu. Acılı aile, taziye ziyareti için gelenleri kabul etti. Şehidin yaşadığı evin bulunduğu apartmana dev Türk bayrağı asıldı. Sokakta bulunan diğer apartmanlar da Türk bayraklarıyla donatıldı. Keçiören Belediyesine bağlı ekipler, apartmanın önünde taziye çadırı kurdu. Taziye evinin önünde tedbir amacıyla ambulans ve sağlık ekibi bekletildi. Şehit polis memuru Sadettin Demir’in Cizre Emniyet Müdürlüğünde görevliyken, dış görev için Tunceli’ye gittiği öğrenildi.

“Keçiören halkı olarak üzgünüz”
Şehit polis memurunun yaşadığı apartmanın yöneticisi Ali Tarık, “Şehit Sadettin Demir’i ve eşini bizzat tanıyorum. İyi bir insandı gerçekten. Yüreğime bir ateş düştü bugün. Şehidimiz için yapılması gereken ne varsa el birliğiyle yapalım. Keçiören halkı olarak gerçekten çok üzgünüz. Elim bir olay, diyecek bir şey bulamıyorum. Kendisiyle en son 3 ay önce görüşmüştüm. Babayiğit, efendiliğiyle tanınan bir insandı. Hiçbir zaman ‘ben polisim’ diye böbürlenmezdi. Şehadat haberi verildiğinde ben buradaydım. Acı haberi vermeye polis memurları geldi. Eşi haberi aldığında direkt bayılıp yere düştü. Eşinin o halini görünce ben çok şaşırdım. Hiç beklemediğimiz bir anda oldu. Böyle olmamalıydı. Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
“Muhsin Yazıcıoğlu’nu çok severdi, o da helikopter kazasında hayatını kaybetti”
Demir’in komşusu Mustafa Dağlan ise “Sadettin iyi bir arkadaştı. Uzun zamandan beri tanışıklığımız var. Bugün Tunceli’deki acı kazada kendisini kaybettiğimizi öğrendik. Çok iyi bir insandı. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu çok severdi. O da bu şekilde bir helikopter kazasında hayatını kaybetti. Acımız büyük; bekliyoruz, yapacak bir şeyimiz yok. Tüm şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. Allah bir daha acı göstermesin” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 8997 kez okundu.
Akpınar - 11:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.