KOCA YÜREKLİ ALİ

Tek Başına 11 Kişilik Ailesine Bakan Halepli Alinin Hikayesidir. Gerçek İhtiyaç Sahiplerinin Tespitinde Zorluk Çekilen Dönemimizde Kahramanca Mücadele Veren Aliyi Taktir İle İzleyeceksiniz. Babası Geçen Seneki Esad Bombardımanında Felç Geçiren ( Ahmet Cukhalave 36),Ve Burada Dedesi,Ninesi,Teyzesi Annesi,Kardeşleri Ve Kuzenlerine Büyük Bir Özveriyle Bakmakta Ve Küçücük Omuzlarına Aldığı Yükün Farkında Değilmişcesine Yüzündeki Gülücüğünü Eksik Etmeden Mendil […]
Akçakent - 10 Haziran 2017 19:20 A A

Tek Başına 11 Kişilik Ailesine Bakan Halepli Alinin Hikayesidir.

Gerçek İhtiyaç Sahiplerinin Tespitinde Zorluk Çekilen Dönemimizde Kahramanca Mücadele Veren Aliyi Taktir İle İzleyeceksiniz.

Babası Geçen Seneki Esad Bombardımanında Felç Geçiren ( Ahmet Cukhalave 36),Ve Burada Dedesi,Ninesi,Teyzesi Annesi,Kardeşleri Ve Kuzenlerine Büyük Bir Özveriyle Bakmakta Ve Küçücük Omuzlarına Aldığı Yükün Farkında Değilmişcesine Yüzündeki Gülücüğünü Eksik Etmeden Mendil Satarak,Bayat Ekmekleri Toplayarak Tüketilebilir Durumdakileri Tüketip Geri Kalanını Sütçüye Verip Yerine Süt Alan,Pazaradan Çillenmiş Soğan Ve Patates Toplayan,Pazar Artıklarını Toplayıp Evindeki Kazanı Kaynatıp 11 Cana Derman Olamaya Çalışan Kahraman Alinin Hikayesidir.

Oruçluyken Baygınlık Geçirip Yere Düşünce Başından Aldığı Yaralardan Sızan Kanları Fark Eden Bayan Muhabirimizin Acil Müdahalesini Yaptırıp Hikayesini Dinlemesi İle Yürek Dağlayan Gerçek Açığa Çıktı. Daha Sonra Ali’nin Hayat Hikayesini Dinledikten Sonra, O gün Ak Parti Kadın kollarında Yardım Çeki Dağıtıldığını Haber Alan Bayan muhabirimiz Destek için Ali ile birlikte   AK Parti il binasında kadın kolları yetkilileriyle Görüşüp ,Ali için 25 ₺lik Bir Yardım Çeki Talebinde Bulundu. ‘SIĞINMACILARA YARDIM VERMİYORUZ’ Olarak Aldığı Cevap Karşısında Büyük Bir Hayal Kırıklığı Ve Şaşkınlık Yaşayan Muhabirimiz Ali İle Birlikte Oradan Ayrılmak Zorunda Kaldı.

Adil Dünya Yok Diyoruz Belki Bu Adaleti Biz İnsanlar Sağlayamıyoruz. Hergün  Tonlarca Yiyecek Çöpe Atılırken İnsanların Aç Kalması Ne Kadar Adil. Komşusu Açken,Tok Yatan Bizden Değildir. Sözünü Geniş Perspektiflerde Düşündügümüz De Aslinda İnsanlik Sucu İşliyoruz. Haberimiz Yok Ve Hiç Kimse Açlığı Hak Etmiyor.

Tabiki De Bu Cevabı Aldıktan Sonra Ali’yi Omuzlarında Ki Yük İle Baş Başa Bırakmadık. Bu İşin Takipçisi Olup Ali’ye Gerekli Her Türlü Yardımların Sağlanabilmesi İçin Gerekli Merciler İle Görüşüp Ali’nin Bundan Sonra Ki Yaşantısına Bir Nebzede Olsa Yardımcı Olabilmek İçin Çabalarımızı Sürdürmekteyiz.

Geçen Sene Ki Yardım Çeklerini Çantasına Doldurup Bu Çekler Karşılığında Bim’den Cep Telefonu Alan İhtiyaç Sahibini De Öğrenince Yardım Politikası Ve Yardım Eden Yetkilileri Sorgular Olduk.!

Gariplerin Yoldaşı Kurum Olan Kırşehir Belediyesi “Hayır Evi “Ve Belediye Başkanımız Sayın “YAŞAR BAHÇECI” Cansuyu Oldu bu Kahraman Ali’nin Ailesine.

Umarız Gariban Sofrası Sadece “OY” İsterken “GÜZERGAHLARINIZ”Olmaz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Tüm Dünyada Ki Mazlumlara Soluk Olmaya Çalışırken Siz; “SIĞINMACILARA YARDIM YAPMIYORUZ” Diyerek Yardım Çeklerini Yandaşlara Dağıtırken Bir Daha Düşünürsünüz Umarız. Bu Haber Ve İçeriği İle Kendini Kenara Çeken Birimleri Şiddetle Kınıyoruz.! Görevini Layıkıyla Yapan Belediye Hayır Evini Tebrik Ediyoruz.

Ali’yi Ve Ailesini Yakından Tanımak İsteyen Hayır Severlerede Şimdiden Teşekkür Ediyoruz.Kahraman Ali Yenice Mahallesinde Ki Ziraat Bankası Şubesinin Önünde Mendil Satmakta Olan Cennet Yüzlü Çocuktur. Gazetemiz Aracılığı İle De Ali’nin Ailesine Ulaşabilirsiniz.

 

Comments

comments

Bu haber 11935 kez okundu.
Akçakent - 19:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.