Ulaşımda Yeni Döneme Az Kaldı

  Devlet ile Esnafın Karşı Karşıya Geldiği Ulaşım Master Planı Çerçevesinde 30 Otobüs Eylül’de Hizmete Girecek… Kırşehir’de halen devam eden altyapı çalışmalarının yanı sıra asfalt ve kilit parke yapımı sonrasında şehrimiz ulaşımında ve şehrin görüntüsüne olumsuz etkisi dolayısıyla şehir içinde ulaşımı sağlayan dolmuşların yerini otobüsler alacak. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin şehirleşme noktasında en önemli olan […]
Akçakent - 29 Mayıs 2017 13:51 A A

 

Devlet ile Esnafın Karşı Karşıya Geldiği Ulaşım Master Planı Çerçevesinde 30 Otobüs Eylül’de Hizmete Girecek…

Kırşehir’de halen devam eden altyapı çalışmalarının yanı sıra asfalt ve kilit parke yapımı sonrasında şehrimiz ulaşımında ve şehrin görüntüsüne olumsuz etkisi dolayısıyla şehir içinde ulaşımı sağlayan dolmuşların yerini otobüsler alacak.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin şehirleşme noktasında en önemli olan ulaşımla ilgili şoför esnafıyla yapılan görüşmeler sonrası ortak bir noktaya varılamamasına rağmen çalışmalarını sürdürdükleri Master Planı kapsamında 30 otobüs Eylül ayında hizmette olacak.

Kırşehir Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin’in, şoför esnafı açısından çok sıkıntılı olan bu planla ilgili çözüm için devletten destek beklediklerini açıklamıştı.

Dolmuş meselesi, yani şehrimizdeki ulaşım hizmetini Kırşehir’in en önemli ve en kritik meselelerinden biri olarak değerlendiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ulaşım Master planımız vardı bilindiği gibi. Dolmuşçularla bir noktaya varamadık. Bununla ilgili çalışmalarımız bitti hemen hemen. 30 tane otobüsü inşallah Eylül ayına kadar hizmete almış olacağız. Bu yol çalışmasıyla birlikte bunu düzenleyeceğiz. Çünkü şehir merkezinde yeni duraklar yapılacak. İnşallah 30 tane otobüsle şehrin bütününün komple ulaşımını çok modern otobüslerle, elektronik sistemlerle, durak takip sistemleriyle, yani cep telefonu uygulamalarıyla, örneğin Bağbaşı’nda 6 nolu duraktan otobüs ne zaman geçecek Belediye’nin uygulamasına girdiğinizde dakikasıyla orada göreceksiniz. Merkez duraklarda ekranlar olacak otobüs ne zaman gelecek gösterilecek. Otobüslerimizin boyutu yolcu kapasitesine göre küçük ve büyük olacak. Güzergahtaki yolcuya göre otobüs kullanılacak. On numara bir ulaşım sistemini inşallah Kırşehir’e kavuşturacağız. Belediyemiz işletecek. Dolmuşçular yine kendiişlerine devam edecek. Ama şehir merkezinde durakları kaldırıyoruz. Şehir merkezinde olmayacaklar. Bağbaşı dolmuşçusu ise Bağbaşı’nda bekleyecek. Duraklar mahallede olacak, şehir içinde yolcusunu alıp devam edecek, beklemeyecek. Aslında normal olan uygulama bu. Şehir merkezinde dolmuşlar, servisler, kamyonlar sorunun inşallah çözeceğiz. Şehir merkezini rahatlatmamız lazım. Yol çalışmalarından dolayı şu anda denetim olmadığı için de rahat hareket ediyorlar. Dolmuş durağının mülkiyeti Selçuk Vakfı’nın ve oraya şu anda bir proje hazırladık. Vakıftan kiralayacağız ve yeraltı otoparkı yapacağız. Üstü yeşil alan olacak. Pazaryerinin yanında şehiriçi otobüs terminalimiz var, 3 Nisan’da ihalesi oldu. Bu işi çözmüş olacağız. Bu çalışmayla birlikte şehir merkezinde her şey değişecek. Terminalimizin altı komple otopark olacak. Zabıta merkezi, marketi, tuvaleti, kafeteryası, berber, oturma yerleri, çocuk oyun alanları olacak. İnsanların otobüs beklerken burada her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir sosyal bir yapı olacak. Projenin üstü çok maliyetli bir iş değil, bunun altı komple otopark olacak. Maliyet zorlayacak, ama güzel bir iş olacak” açıklamasında bulundu.

Comments

comments

Bu haber 14108 kez okundu.
Akçakent - 13:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.