SİZİNKİSİ BİR ARSLAN HİKÂYESİ

Bildiğiniz üzere gazetemizin önceki sayısında “sözde gazeteci değil özde gazeteci olun” başlıklı bir köşe yazısı yazmıştım. Günümüzdeki sözde gazetecilere ithafen bir dizi açıklamalarda bulunmuştum. Fakat anlaşılan şu ki huylu huyundan vazgeçmezmiş onu görmüş oldum. Günlerdir Kırşehir medyasında bir şahıs kendisinin deyimiyle yepyeni ulusal formatta yayın akışlarıyla kuruluşundan bugüne değin yayınlarında özellikle Şirin Kırşehir için REALİST […]
Köşe Yazarları - 4 Aralık 2017 14:15 A A

Bildiğiniz üzere gazetemizin önceki sayısında “sözde gazeteci değil özde gazeteci olun” başlıklı bir köşe yazısı yazmıştım. Günümüzdeki sözde gazetecilere ithafen bir dizi açıklamalarda bulunmuştum. Fakat anlaşılan şu ki huylu huyundan vazgeçmezmiş onu görmüş oldum.

Günlerdir Kırşehir medyasında bir şahıs kendisinin deyimiyle yepyeni ulusal formatta yayın akışlarıyla kuruluşundan bugüne değin yayınlarında özellikle Şirin Kırşehir için REALİST yayınlar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

Sormazlar mı adama realist yayıncılıktan bahsedipte Arslanların ve kaplanların manşetlerinizden düşmemesi gerçekten bir tesadüf MÜDÜR?

Öncelikle realist nedir gelin hep birlikte bilgi sahibi olalım.

Realizm  kelime anlamı olarak GERÇEKCİ olmaktır. Realist düşünce dediğimiz de de kısaca olayları gerçekci bir şekilde değerlendirebilme ve olayların gerçek tarafını görebilme olarak tanımlayabiliriz.

Şimdi gelelim realist yayıncılık yapan ve yapacak olan şahsa…

Pardon da hangi haberlerinizde realist bir yaklaşımda bulundunuz?

Arslanların, aslanların, kaplanların, KOÇ’ların isimlerinin manşetlerinizden düşmemesi ve haberlerin habercilik dilinden çok çok uzakta olan kelimelerle aktarılması ne zamandan beri realist bir yayıncılık anlayışı olmuştur.

Doğru olan bir şey varsa hepimiz yazalım. Ama doğrusunu da yazalım yanlışını da yazalım. Yapılanı da yazalım, yapılmaya yüz tutmuş bir sonraki seçime seçim vaadi olarak kullanılacakları da yazalım.

Tek taraflı olmadan, yandaş olmadan birilerinin üzerinden prim yapmadan yazalım.

HODRİ MEYDAN…

Vesselam…

 

Comments

comments

Bu haber 6943 kez okundu.
Köşe Yazarları - 14:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.