AFAD, Yeni Aracını Tanıttı

Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca Kırşehir’e tahsis edilen hafif tonaj kentsel arama kurtarma aracı basına tanıtıldı. Kırşehir Valiliği önünde düzenlenen tanıtım töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, bu araçla birlikte İl AFAD Müdürlüğü’nün kurtarma imkânlarının daha da genişlediğini söyledi. Yeni araçlarıyla kurtarma ekipmanlarını genişleten İl AFAD Müdürlüğünün ülkemizde örnek alındığını belirten Vali […]
Akçakent - 7 Nisan 2017 12:07 A A

Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca Kırşehir’e tahsis edilen hafif tonaj kentsel arama kurtarma aracı basına tanıtıldı.

Kırşehir Valiliği önünde düzenlenen tanıtım töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, bu araçla birlikte İl AFAD Müdürlüğü’nün kurtarma imkânlarının daha da genişlediğini söyledi.

Yeni araçlarıyla kurtarma ekipmanlarını genişleten İl AFAD Müdürlüğünün ülkemizde örnek alındığını belirten Vali Necati Şentürk, “Araç filosuna yeni katılan araç, teknik donanımlara ve doğal afetlerde son derece faydalı olacak ekipmanlara sahip. Afet anında, insan gücüyle yapılacak işlerin çok daha rahat bir şekilde yapılmasına imkan verecek ekipmanlara sahip. Afet ve acil durumlarda hareket kabiliyetini geliştiren donanıma sahip olan hafif tonajlı arama kurtarma aracının içinde 22 parçadan oluşan arama kurtarma ekipmanları bulunuyor. Bu aracın katılmasıyla birlikte, İl AFAD Müdürlüğümüzün gücü daha da arttı. Afetsiz, güzel günler diliyor; aracın ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

AFAD İl Müdürü Metin Alpaslan da, “Yeni arama kurtarma aracı AFAD’ın afet ve acil durumlarda hareket kabiliyetini geliştiren donanıma sahiptir. Bugüne kadar Müdürlüğümüze teslim edilen araçların maliyeti 715 bin liradır. Müdürlüğümüzün olaylara müdahaledeki en kısa süredeki reaksiyonumuz artarak teknolojik alet edevat olarak güçlenmiştir” açıklamasında bulundu.

Program, Vali Necati Şentürk’ün Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan’dan araç hakkında bilgiler alması ve araçta kullanılacak ekipmanları incelemesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 9142 kez okundu.
Akçakent - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.