Asri Mezarlık Yapımı Hızla Devam Ediyor

  Kırşehir’i Yeniden İmar Etmek ve Kırşehir’in Eksiği Olan Projeleri Hayata Geçirmek İçin Çalışan Kırşehir Belediyesi, Asri Mezarlık Yapımına da Hızla Devam Ediyor. 24 Ağustos’ta ihalesi gerçekleşen Asri Mezarlık Projesinin ihale işleminden sonra hızla yapımına başlanmıştı. Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması […]
Akçakent - 29 Nisan 2017 15:53 A A

 

Kırşehir’i Yeniden İmar Etmek ve Kırşehir’in Eksiği Olan Projeleri Hayata Geçirmek İçin Çalışan Kırşehir Belediyesi, Asri Mezarlık Yapımına da Hızla Devam Ediyor.

24 Ağustos’ta ihalesi gerçekleşen Asri Mezarlık Projesinin ihale işleminden sonra hızla yapımına başlanmıştı.

Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe yolunda etaplar halinde yapılacak Asri Mezarlık içerisinde cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak.

İnşaat alanında incelemelerde bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, etaplar halinde planlanan projenin ilk etabının 2018’de tamamlanacağını belirterek, şunları söyledi:

“Asri mezarlık inşaatımız başladı ve hızla devam ediyor. İnşallah süresinden önce bitirilecek. Burada ilk etap da idari binamız morglarımız, taziye evlerimiz olacak ve 400 mezar hazır olacak. 100 kişilik te şehitliğimiz olacak.

“Yıllar içerisinde ihtiyaca göre büyütülecek projemiz yaklaşık 200 dönüm alan içerisine yerleşmiş durumda olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci; Boztepe yolu üzerinde iyi bir nokta da. Sonra ki etaplarda camiimiz diğer tesislerimiz inşallah etap etap yapılacak. Hedefimiz ilk etabı önümüzdeki yıl bitirip defin işlemlerine başlayacağız. Kırşehir’imize hayırlı, uğurlu olsun.

“Asri mezarlık önemli bir ihtiyaçtı. Asri Mezarlığımızın çevre duvarını, güvenlik kulübesini, idari binasını ve 400 lahit mezar yapacağız. Geri kalan bölümlerini de ikinci etapta tamamlayacağız. Herkesin yerinin belli olduğu bakımlarının düzenli olarak yapıldığı güzel bir mezarlığa Kırşehir imiz kavuşmuş olacak.

“Biz Belediye olarak sadece asfalt ve yol yapan Belediye anlayışından sıyrılarak sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da yatırımlar yapıyoruz. Şehrimiz için daha büyük hedefler koyduk. Çünkü biz Kırşehir’e sevdalıyız.”

Comments

comments

Bu haber 11795 kez okundu.
Akçakent - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.