Bağış Tırı Kırşehirlileri Bekliyor

  Kızılay Cacabey Meydanın’da Konuşlandırdığı Kan Bağış Tırın’da 16 Mayıs Salı Gününe Kadar Bağışları Alacak… Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, Cacabey Meydanı’nda gönüllü bağışçılarını bekliyor. Kuruluşundan bu yana afete hazırlık ve afetlerde halkın gereksinimlerini karşılamaya yönelik çalışmalar yürüten, ulusal ve uluslararası planda bütün bu çalışmalarıyla saygınlık kazanan Türk Kızılayı, kan ihtiyacının karşılanması noktasında da faaliyetlerini sürdürüyor. […]
Akçakent - 11 Mayıs 2017 13:41 A A

 

Kızılay Cacabey Meydanın’da Konuşlandırdığı Kan Bağış Tırın’da 16 Mayıs Salı Gününe Kadar Bağışları Alacak…

Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, Cacabey Meydanı’nda gönüllü bağışçılarını bekliyor.

Kuruluşundan bu yana afete hazırlık ve afetlerde halkın gereksinimlerini karşılamaya yönelik çalışmalar yürüten, ulusal ve uluslararası planda bütün bu çalışmalarıyla saygınlık kazanan Türk Kızılayı, kan ihtiyacının karşılanması noktasında da faaliyetlerini sürdürüyor.

Kan bağışını artırmak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla yapılan kampanyaya bugüne kadar destek veren Kırşehirlilerin bağışlarıyla yine destekte bulunduğu Kızılay Kan Bağış Kampanyası, 16 Mayıs Salı gününe kadar devam edecek.

Kan bağışı gönüllüsü Kırşehirliler, Türkiye’nin ihtiyacı olan 1 milyon 800 bin ünite kanın toplanabilmesi için kan bağışındaki oranı artırma noktasında çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’ne destek olmaya davet edildi.

9 Mayıs 2017 Salı günü başlayan ve 16 Mayıs Salı günü tamamlanacak olan bağış kampanyasında yaklaşık bin ünite kan alınması hedefleniyor.

Çeşitli festival ve bayramlarda düzenlediği kampanyaların yanı sıra ekip ve stant çalışmaları ile gönüllü vatandaşlardan kan bağışı alan Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi, Cacabey Meydanı’na konuşlandırılan Kan Bağış Tırı’nda kan alıyor.

Sağlıklı olan 18 ile 65 yaş arası herkesin bağışta bulunabileceğini belirterek, kan toplayarak şifa bekleyen yüzlerce hastaya umut olan Türk Kızılayı Kırşehir Şubesi’nin gönüllü bağışçıları Kan Bağış Tırı’na beklediğini belirten Dr. Zikri Gürel, “Biz toplumumuzun her kesiminin kan bağışı konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz. Kan vermenin önemi de çok büyüktür. Buna Diyanet İşleri Başkanlığı da dikkat çekiyor. Kan vermek gerek dinimiz, gerekse sağlık açısından çok önemlidir. Kan bağışı gerçekten çok önemli bir insanlık görevidir. Bir insana hayat veren insanlığa hayat vermiş gibidir. Bu sebeple bağışlanan kan ile bir insanın hayatının kurtulması bizim için en büyük mutluluktur. İhtiyaç sahibi ile birlikte kan bağışçısı da kazançlı oluyor. Kırşehirliler bağış konusunda bilinçlendi ve Kızılay olarak ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Comments

comments

Bu haber 9107 kez okundu.
Akçakent - 13:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.