Bahçeci: “Halk Oylaması İstikbal için Önemli”Dedi

  Bahçeci: “Halk oylaması istikbal için önemli” Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını belirterek, “Hizmetlerin, yatırımların ve istikrarın devam etmesi için, şehrimizi hep birlikte marka kent haline getirmek için referandumda evet demeliyiz” dedi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin oylanacağı anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kala, evet çalışmasını yoğun bir […]
Akçakent - 7 Nisan 2017 11:34 A A

 

Bahçeci: “Halk oylaması istikbal için önemli”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını belirterek, “Hizmetlerin, yatırımların ve istikrarın devam etmesi için, şehrimizi hep birlikte marka kent haline getirmek için referandumda evet demeliyiz” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin oylanacağı anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kala, evet çalışmasını yoğun bir tempoyla sürdürüyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türk milletinin istikrarı ve çocuklarımızın istikbâli için, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halkoylamasının vazgeçilmez bir önem taşıdığını söyledi.

Bahçeci, “Bağımsız, hür ve kendi geleceğimize karar veren bir Türkiye’mi, yoksa yabancı ülkelerin çorbada bizim de tuzumuz bulunsun diyerek, çorba kazanına çevirdikleri bir Türkiye mi? 16 Nisan’da halkımız bunun imtihanını verecek” dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan’da Türk milletinin bundan sonraki süreç içerisinde kalıcı bir yönetim sistemini kabul edip etmeyeceğinin oylayacağını ifade etti.

Ülkemizin İstiklâli, istikrarı ve çocuklarımızın istikbâli adına 16 Nisan halk oylaması bir dönüm noktası olarak değerlendiren Başkan Bahçeci, “Türkiye, 16 Nisan’da çok büyük bir imtihanın eşiğinde. 16 Nisan’da sandık başına gidecek vatandaşlarımız için iki tercih var. Bağımsız, hür, kendi geleceğine karar veren, ayak oyunlarına mağlup olmayan, herhangi güçler tarafından teslim alınamayan, alnı açık, başı dik, ekonomisi düzgün bir ülke olarak mı yoluna devam edecek? Yoksa Avrupalının, ABD’linin müdahil olduğu ‘Çorbada bizim de tuzumuz bulunsun’ deyip ülkeyi çorba kazanı gibi karıştırdığı bir ortam mı olacak? 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının özeti bu” dedi.

Kalıcı bir yönetim sisteminin kurulmasının istikrarlı şekilde gelişen, büyüyen Türkiye için en temel prensip olduğunu aktaran Bahçeci, “Allah şimdiki bu yönetim kadrosunu başımızdan eksik etmesin. Ama insanlar fani. Baki olan sistemlerdir ve kurumsal yapılardır. Şayet sistemleri düzgün kurabilirsek, bunun için mücadele verebilirsek, hangi siyasi görüşten olursak olalım, hiç ama hiç önemli değil. Ülke bizim olsun, ülke bağımsız olsun, ülkenin bayrağı dalgalansın, ezanı dinmesin, içerisinde ne yaparsanız yapın. Ama ülke sizin değil, ülke bağımsız değil, bir takım hegemonyalar, bir takım ayak oyunları, bir takım çıkar grupları, ‘üç kuruşa memleketinin bayrağını satacak kalitedeki işadamları atını oynatmaya devam etsin’ diyorsanız, o zaman yol belli, onun da tercihi var” diye konuştu.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Son 8 yılda hükümet desteğini de alarak, Kırşehir’e belki de cumhuriyet tarihinde yapılmayan kadar hizmet getirdik. Altyapıdan, üst yapıya, çevre düzenlemelerinden, modern hizmet binalarına kadar pek çok yatırımı Kırşehirli hemşehrilerimizle buluşturduk. Kırşehir’i marka kent yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Hizmetlerin devamı için, istikrarın devamı için 16 Nisan referandumunda evet demeliyiz. Cumhurbaşkanı hükümet sisteminde hem ülkemiz, hem Kırşehir’imiz daha çok hizmetle tanışacak. Daha çok yatırımlar yapılacak” diye konuştu.

Comments

comments

Bu haber 7363 kez okundu.
Akçakent - 11:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.