Başkan Bahçeci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramın’da koltuğunu İrem Dönmez’e teslim etti

Belediye’de Makam Değişikliği Kırşehir Belediyesi Başkanı Yaşar Bahçeci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Başkanlık makamını İrem Dönmez’e devretti. Cumhuriyet Ortaokulu 5.H sınıf öğrencisi İrem Dönmez, temsili devir teslim töreninde Başkan Bahçeci’den kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Devir teslim töreninde bir konuşma yapan İrem Dönmez, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanı olan Gazi Mustafa […]
Akçakent - 24 Nisan 2017 17:10 A A

Belediye’de Makam Değişikliği

Kırşehir Belediyesi Başkanı Yaşar Bahçeci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Başkanlık makamını İrem Dönmez’e devretti.

Cumhuriyet Ortaokulu 5.H sınıf öğrencisi İrem Dönmez, temsili devir teslim töreninde Başkan Bahçeci’den kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Devir teslim töreninde bir konuşma yapan İrem Dönmez, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ülkemiz ve tüm dünyadaki çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Başkan Bahçeci de, “23 Nisan tarihimizde önemli bir yeri var. Milli egemenliğimizin, Meclisimizin kuruluş yıldönümü aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara armağan etmesi çocuklara ve geleceğe verdiği önemi gösteriyor. Sizlerin o tarih bilinci ile yetişmesi geçmişimizi iyi bilmesi meclisimizin nasıl kurulduğunu vatanın nasıl kurtarıldığını, kurtuluş savaşının nasıl verildiğini bunları iyi anlaması bizim için son derece önemli bu konular derslerde sizlere öğretiliyor. Özel günlerde yapılan etkinliklerde bunu anmak önemli. Bugün de Belediye olarak bizimde Masal Parkı’nda bir etkinliğimiz vardı, ama hava şartlarından dolayı 30 Nisan Pazar gününe aldık. Çocuk koromuz ve etkinliklerle haftaya Pazar günü kutlayacağız. Sizleri de oraya bekliyoruz” dedi.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü çok anlamlı bir sözdür diyerek konuşmasına devam eden Başkan Bahçeci, “Bu da gösteriyor ki Türkiye’nin geleceğini millet belirleyecek. Millet olarak nasıl Kurtuluş Savaşını verdiysek, Meclisi kurduysak bugün de 15 Temmuz’da yine aynı bilinçle millet olarak bir bütün olarak ülkemizi, milli irademizi koruduysak inşallah bundan sonra da aynı şekilde Türkiye’yi daha ileri taşımak için hep birlikte mücadele edeceğiz gelecekte bu bayrağı sizler devir alacaksınız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile koltuğumuzu İrem Dönmez’e devrediyorum” dedi.

Temsili olarak koltuğu devir alan Başkan İrem Dönmez de, “Ülkemizin yarınlarını kurtarmak ancak Ülkesini ve Milletini seven haktan ve adaletten ayrılmayan demokrasiye inanan çocukların yetiştirilmesi ile mümkündür. Bugünün çocukları yarının geleceği olan biz ler ülkemiz için daha çok çalışmalı, daha gayretli olmalıyız ve bunun için çaba gösteren Öğretmenlerim ve Okul Müdürüme çok teşekkür ediyorum. Biz elimizden geleni yapmalıyız durmamalıyız çünkü duran geride kalır” şeklinde konuştu.

Başkan Bahçeci, Başkan İrem Dönmez’e yeni görevinde başarılar diledi.

Kırşehir Belediye Başkanı İrem Dönmez, şehre yaptığı hizmetlerden ötürü Başkan Yaşar Bahçeci’ye teşekkür ederek, “Kırşehir için yaptığı çalışmalardan ötürü Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye ve Kırşehir Belediyesi’nin tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Temsili Başkan Dönmez, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bugünde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Kırşehir’e yapılan önemli yatırımlar, Kırşehir’in görünümünü ortaya çıkaran projeleri ve Kırşehirli çocukların Aşıkpaşa Masal Parkı ile tanıştırılmasından ötürü Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye kentteki tüm çocuklar adına da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen temsili devir teslim töreni, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 8065 kez okundu.
Akçakent - 17:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.