Başkan Bahçeci, TRT Haber’e Kırşehir’i Anlattı

  “Kırşehir için Büyük hayaller kurdu, Kurduğumuz Her Hayali Hayata Geçirdik” Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla büyüyüp gelişen Anadolu’nun parlayan yıldızı şirin Kırşehir’i Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, TRT Haber’den Dünya Mirası programa anlattı. 8 yıldır Kırşehir için büyük bir aşkla çalıştıklarını ifade eden Başkan Bahçeci, şunları söyledi: “Kırşehir tarihi, kültürü ve jeotermal turizmi ile İç Anadolu […]
Akçakent - 16 Mayıs 2017 15:34 A A

 

“Kırşehir için Büyük hayaller kurdu, Kurduğumuz Her Hayali Hayata Geçirdik”

Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla büyüyüp gelişen Anadolu’nun parlayan yıldızı şirin Kırşehir’i Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, TRT Haber’den Dünya Mirası programa anlattı.

8 yıldır Kırşehir için büyük bir aşkla çalıştıklarını ifade eden Başkan Bahçeci, şunları söyledi:

“Kırşehir tarihi, kültürü ve jeotermal turizmi ile İç Anadolu Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan bir şehirdir. Biz de Belediye olarak göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana Kırşehir’in gelişmesi ve büyümesi için Kırşehir’in ihtiyacı olan bütün çalışmaları gerçekleştirdik. Alt yapı çalışmalarından üst yapı çalışmalarına, yeşil alanlardan parklara, Kırşehir’in ihtiyacı olan her alanda çalışmalar yaptık.

“Şehrimizin her alandaki potansiyelini bilerek ve anlayarak hizmet çıtasını daha üst seviyelere çıkarmak için göreve geldiğimiz günden bu güne çalışmalar yürütüyoruz. Kırşehir’i gelişen, değişen, yaşanabilir bir şehir yapmak için her alanda proje yaparak Kırşehir’i 7’den 70’e kadar tüm vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşadıkları, mutlu oldukları bir şehir haline getirdik, getirmeye devam edeceğiz. İnsanlar şehirleri imar eder, şehirler de insanları imar eder yaklaşımıyla Kırşehir için büyük hayaller kurduk. Kurduğumuz her hayali hayata geçirdik. Gerçekleştirdiğimiz projelerimizin yanı sıra görevde olduğumuz süre içerisinde çeşitli etkinlikleri yaparken Kırşehir’in kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına cevap verme prensibiyle hareket ettik.

“Kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerin; belediyeciliğin temel öğeleri olduğu inancıyla kültüre ve sanata yoğun bir mesai ayırdık. Temel prensibimiz ise kültürel, sanatsal ve sosyal alanda gelişmiş, medeniyetin gerektirdiği kültür ve sanat düzeyine ulaşmış ve çağın gerektirdiği bir şehirciliği Kırşehir’e taşımaktı. Yaptığımız binalar ve ortaya çıkardığımız yapıların yanı sıra bu şehrin çocukları, gençleri ve Kırşehir’de yaşayan herkes için kültürel, sanatsal ve sosyal imkânları sunmak ve insanların kendilerini bu birikimle geliştirmelerini sağlamak bizim en temel görevlerimizden biriydi. Kültür ve sanata yapılan yatırımın toplumun medeni gelişmişliğini sağlayan en önemli yatırım olduğunu idrak ettik.

“İlimizde gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri planlarken her kesimin istek ve arzularına uygun davranmaya dikkat ettik. Çünkü bizler biliyoruz ki bizleri birleştiren en önemli değerler de kültür ve sanat çatısı altında toplanıyor.”

Comments

comments

Bu haber 7233 kez okundu.
Akçakent - 15:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.