Engelliler Haftası Nedeniyle,Valilik Makamında Değişiklik

Engelliler Haftası Nedeniyle, Engelliler Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü Ziyaret Ederken, Demet Şenlik, Temsili Vali Olarak Makamı Ziyaret Boyunca Teslim Aldı. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın da yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler […]
Akçakent - 12 Mayıs 2017 12:10 A A

Engelliler Haftası Nedeniyle, Engelliler Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü Ziyaret Ederken, Demet Şenlik, Temsili Vali Olarak Makamı Ziyaret Boyunca Teslim Aldı.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın da yer aldığı ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ndaki amacın toplumda engellilere karşı bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Vali Şentürk, “İlimizdeki engelli kardeşlerimizle sürekli bir araya gelmekteyiz. Onların hepsi temiz temiz çocuklar, kalpleri pırıl pırıl. İçlerinde hiçbir kötülük, fesatlık beslemiyorlar. Devletimize düşen en büyük görev bu çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onları meslek sahibi yapmak. İşi olanın eşi de olur, aşı da olur. Devletimiz engelli vatandaşlarımıza imkanları çerçevesinde sahip çıkmaktadır. Devletimiz, engellilere yaptığı yardımlarla sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmektedir. Allah devletimize zeval vermesin. Diğer Avrupa ülkeleri bizim devletimizin yaptıklarını yapamıyorlar. En makbul dualar engelli evlatlarımızın yaptığı dualardır. Kırşehir’de engelli çocuklarımız, Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi görmektedir. Çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için bu merkezi daha büyük bir yere taşımayı planlıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın anne-babalarına sabırla ve büyük fedakarlıkla çocuklarıyla ilgilendikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu duygularla, Engelliler Haftanızı kutluyorum” dedi.

Temsili Vali Demet Şenlik de, “Engellilerin daha aktif olabileceği, sosyal etkinliklere katılacağı alanların genişletilmesini, daha iyi eğitim alabilmeleri için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyorum. Kırşehir’de devletimizin destekleri ile engelli kardeşlerimiz çok iyi yerlere geldiler. Okula gidemeyenler rahatlıkla okula gidebiliyor, rehabilitasyon merkezlerinde çok güzel vakitler geçiriyorlar. Bizlere her zaman destek veren Sayın Valimize kendim ve diğer engelli kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret, Vali Şentürk’ün engellilerin sorunlarını dinlemesi ve onlarla yaptığı sohbet ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6843 kez okundu.
Akçakent - 12:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.