Kırşehir Kardeşliği Pekiştiriyor

  Karabağ Gazisi İbad Hüseyinli’nin Adı Kırşehir’de Yaşayacak… Kırşehir Belediyesi Tarafından Karabağ Savaşı Gazisi “İbad Hüseyinli”nin Adı Kent Park’ın Batısında Kalan Yol üzerindeki Sokağa verildi. Kırşehir Belediyesi, Azerbaycan Türkiye kardeşliğini pekiştirmek amacıyla Karabağ Savaşı Gazisi ve “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” sahibi İbad Hüseyinli’nin adını Kırşehir’de Kent Parkın batısında kalan 9 metre genişliğindeki yol üzerinde bulunan sokağa […]
Akçakent - 4 Mayıs 2017 11:41 A A

 

Karabağ Gazisi İbad Hüseyinli’nin Adı Kırşehir’de Yaşayacak…

Kırşehir Belediyesi Tarafından Karabağ Savaşı Gazisi “İbad Hüseyinli”nin Adı Kent Park’ın Batısında Kalan Yol üzerindeki Sokağa verildi.

Kırşehir Belediyesi, Azerbaycan Türkiye kardeşliğini pekiştirmek amacıyla Karabağ Savaşı Gazisi ve “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” sahibi İbad Hüseyinli’nin adını Kırşehir’de Kent Parkın batısında kalan 9 metre genişliğindeki yol üzerinde bulunan sokağa verdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin öncülüğünde Belediye Meclisi’nin aldığı karar gereğince Azerbaycanlı Kahraman İbad Hüseyinli’nin adı verilen sokağın açılışı, bugün saat 15.30’da Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu ve İbad Hüseyinli’nin katılımı ile yapılacak.

Başkan Bahçeci, “Belediyecilik sadece asfalt atmak, kanalizasyon yapmak değil, bunlar belediyecilerin asli görevi, bunları yapmak mecburiyetindeyiz. Ama birde belediyeciliğin sosyal bir faaliyet alanı var. Halkımızın bilinçlendirilmesi, halkımızın değerlerini daha iyi öğrenmesi içinde bazı faaliyetler yapmamız gerekiyor. Bizlerde kardeşliğimizin nişanesi olarak Karabağ Savaşı Gazisi ve “Azerbaycan Bayrağı Madalyası” sahibi İbad Hüseyinli’nin adını 01.12.2016 tarih ve 141 nolu meclis kararı ile Kent Park’ımızın Batısında kalan yol üzerindeki sokağa verdik. Sokak tabelamızın açılışını Cumhurbaşkanımızın Baş Danışmanı Yalçın Topçu’nun katılımı ile gerçekleştireceğiz. Bilindiği gibi İbad Hüseyinli, Karabağ Savaşı’nda büyük kahramanlıklar göstermiş, kurduğu gönüllü birliklerle düşman cephesinin gerilerine sızarak Ermenilere ağır zayiatlar verdirmişti. İbad Hüseyinli düzenlediği bir operasyonla, Karabağ’daki Ermeni Ordusunun komutanı ve Fransa’daki Orly Katliamı sanığı Monte Melkonyan’ı da etkisiz hale getirmiş; Haydar Aliyev tarafından Azerbaycan Bayrağı Madalyası ile ödüllendirilmişti. Ayrıca 4 Mayıs 2017 tarihinde İl Müftülüğü Konferans salonunda saat 16.00’da ‘Tarihi Gerçekler Işında Soykırım Yalanları’ adlı konferans düzenlenecek. Konferansa Prof. Dr. Gaffar Çakmaklı Mehdiyev ile Araştırmacı Yazar İmdat Avşar katılacaktır. Hemşerilerimizi açılışımızı onurlandırmaya ve konferansımızı izlemeye davet ediyorum” dedi.

Comments

comments

Bu haber 8711 kez okundu.
Akçakent - 11:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.