Kırşehir’de 23 Nisan Coşkusu

TBMM’nin Açılışının Yıl dönümü Hakimiyet-i Milliye Bayramı, 1980 Sonrasında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Olarak Kutlanan, 23 Nisan Ülkemiz Genelinde Olduğu Gibi İlimizde de Kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü makamları sembolik olarak öğrenciler tarafından temsil edildi. Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün makamını temsil eden Şehit […]
Akçakent - 24 Nisan 2017 17:00 A A

TBMM’nin Açılışının Yıl dönümü Hakimiyet-i Milliye Bayramı, 1980 Sonrasında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Olarak Kutlanan, 23 Nisan Ülkemiz Genelinde Olduğu Gibi İlimizde de Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü makamları sembolik olarak öğrenciler tarafından temsil edildi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün makamını temsil eden Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Anıl Enes Özdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara hediye eden Büyük Önder Atatürk’e şükranlarını sunduklarını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir mesajlar veren Temsili Vali Anıl Enes Özdemir; “Eğitim ve öğretimde lider olan ilimizde millî ve manevî değerleri özümseyen, imanlı, gönülleri vatan, bayrak, ezan sevgisiyle dolu gençler yetiştirmek en büyük amacımızdır. Din ilimleri ile fen ilimlerini aynı ölçüde öğrenmek ve öğretmek ülkemizi muhteşem bir geleceğe taşıyacaktır. Şanlı tarihimizi örnek alarak kendilerini bu yönde geleceğe hazırlayan tüm öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

Kurumlara çeşitli talimatlar da veren Temsili Vali Anıl Enes Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Kırşehir’de okumuş olduğum Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nun öğretmen kadrosunu genişletirdim. Kimsesiz ve muhtaç çocuklarımıza yardımlarda bulunurdum. Ekonomik ve kültürel mirasımızı genişletmek adına daha çok çalışmaya ihtiyacımız var.

Belediyeye yolları genişleterek düzeltmesi, yeni yollar yapması doğrultusunda talimatlar verirdim. Ayrıca, çocuklarımızın oyun alanları genişletilmeli, oyun alanı olmayan okullarımıza da oyun parkları yapılmalıdır. Hastalarımıza daha iyi hizmetler verebilmek için devlet hastanelerimizin sayısını arttırırdım. Emniyet teşkilatımız yerinde ve güzel çalışmalar yapmakta, ilimizin asayişini en iyi şekilde temin etmektedir. Gelecek nesillere aktaracağımız en önemli değerlerimizden ve miraslarımızdan biri olan gençliğimize dair önemli yatırımlar yapardım. İlimize, çevreye zarar vermeden büyük bir alışveriş merkezi yaptırırdım. İlimizin ormanlık alanlarını artırmak ve daha yeşil bir Kırşehir için fidan dikimine önem verirdim.”

Vali Necati Şentürk de, yaptığı açıklamada, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını, şanlı tarihimizle ve tüm varlığını ortaya koyarak bizlere bu güzel ülkeyi kazandıran ecdadımızla gurur duyduklarını söyledi.

Gelecekte, ülkemizin bütün sorumluluğunu en iyi şekilde yetiştirilen, donanımlı, bilgili, imanlı genç nesillerimize devredileceğini belirten Vali Necati Şentürk, “Bugün, Temsili Vali olarak makama oturan Anıl Enes Özdemir, gelecek için önemli mesajlar vermiştir. Ne mutlu ki millet olarak her 23 Nisan’da, coşkumuzu ve sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla paylaşıyor, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını saflığın ve masumluğun timsali olan çocuklar aracılığıyla bir kez daha yineleme fırsatı buluyoruz. Ülke olarak gelecekten en büyük beklentimiz, dünya çocuklarının savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak, insanca yaşama hakkına sahip olması, huzurun ve barışın hakim olduğu bir dünya inşa etmelerine imkan tanınmasıdır. Millet olarak en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımız için büyük anlam taşıyan bu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bizleri zafere taşıyan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Kırşehir Valiliği programın ardından Sırrı Kardeş İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenine geçildi.

Buradaki törene Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Gökhan Tekin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, il protokolü, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Okul Müdürü Ayhan Altan’ın açılış konuşması ile başlayan program, öğrencilerin şiirler okuması, çeşitli gösteriler sunmaları, 23 Nisan ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6501 kez okundu.
Akçakent - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.