Kışladaki Öldüren Zehirlenme Olayında Sır Perdesi Aralanıyor

Manisa’da Bir Askerin Öldüğü 1046 Askerin Hastanelik Olduğu Olaya Savcılık El Attı. İlk Otopsi Sonuçları Bahar Aylarında Ortaya Çıkan, Beyaz Veya Kırmızı Ette Bulunan Bir Virüse İşaret Ediyor. Manisa’da bir askerin öldüğü 1046 askerin de hastanelik olduğu olaya Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı el koydu. Savcılığın olayla ilgili soruşturma başlatmasının ardından  Manisa polisi tanık ifadelerini almaya başladı. Öte […]
Akçakent - 27 Mayıs 2017 14:05 A A

Manisa’da Bir Askerin Öldüğü 1046 Askerin Hastanelik Olduğu Olaya Savcılık El Attı. İlk Otopsi Sonuçları Bahar Aylarında Ortaya Çıkan, Beyaz Veya Kırmızı Ette Bulunan Bir Virüse İşaret Ediyor.

Manisa’da bir askerin öldüğü 1046 askerin de hastanelik olduğu olaya Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı el koydu. Savcılığın olayla ilgili soruşturma başlatmasının ardından  Manisa polisi tanık ifadelerini almaya başladı. Öte yandan konuyla ilgili uzman sağlık heyetinin incelemeleri de devam ediyor. Otopsiden çıkan ilk sonuçlar ve uzmanların değerlendirmeleri bahar aylarında ortaya çıkan, beyaz veya kırmızı ette bulunan bir virüse işaret ediyor. Kesin netice ise incelemeler bittikten sonra alınacak.

Manisa  cumhuriyet başsavcılığı 1’inci  piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda gıda zehirlenmesi sonucu bir askerin ölümü ve 1046 askerin de hastanelik olmasıyla ilgili soruşturma başlattı. Manisa polisi olayla ilgili tanık ifadelerini almaya başladı. Tugay komutanlığı da idari soruşturma başlattı. Askerlerin en son hindi eti yediği belirlendi. Uzman sağlık heyetinin incemeleri devam ediyor, uzmanlar beyaz ve kırmızı ette bulunan bir bakteri veya virüsten şüpheleniyor.

VİRÜS ŞÜPHESİ

Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği 20 kişilik özel sağlık heyeti hem kışla mutfağından hem de askerlerden alınan numuneler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Otopsiden çıkan ilk sonuçlar ve uzmanların değerlendirmeleri bahar aylarında ortaya çıkan, beyaz veya kırmızı ette bulunan bir virüse işaret ediyor. Kesin netice ise incelemeler bittikten sonra alınacak. Olayla ilgili  Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.Polis bu soruşturma kapsamında askerlerin tanık sıfatıyla ifadesini alıyor. Tugay Komutanlığı da idari soruşturma yaparak ihmal olup olmadığını varsa sorumluların kimler olduğunu araştırıyor.

Comments

comments

Bu haber 6924 kez okundu.
Akçakent - 14:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.