Kontrolsüz Geçiş Yok

Kırşehir Polisi Uygulama, Denetim ve Kontrollerle Huzur ve Güvenliği Sağlıyor… Kırşehir’de“huzur kenti” olma düsturunu zaman menfuru gözetmeksizin görev yapan Emniyet güçleri titizlikle yürüttüğü çalışmalarla yerine getiriyor. Uygulama ve kontrollerle şehrin huzur ve güvenliğini sağlama noktasında özverili çalışmalar yapan Kırşehir Emniyeti, 8 bin 223 şahıs GBT sorgusundan geçti. Kırşehir Emniyetin’de uygulama ve kontroller tüm hızı ile […]
Akçakent - 24 Nisan 2017 15:32 A A

Kırşehir Polisi Uygulama, Denetim ve Kontrollerle Huzur ve Güvenliği Sağlıyor…

Kırşehir’de“huzur kenti” olma düsturunu zaman menfuru gözetmeksizin görev yapan Emniyet güçleri titizlikle yürüttüğü çalışmalarla yerine getiriyor.

Uygulama ve kontrollerle şehrin huzur ve güvenliğini sağlama noktasında özverili çalışmalar yapan Kırşehir Emniyeti, 8 bin 223 şahıs GBT sorgusundan geçti.

Kırşehir Emniyetin’de uygulama ve kontroller tüm hızı ile devam ediyor.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 17 Mart ile 17 Nisan 2017 tarihleri arasında Kırşehir genelinde uygulama, denetim ve kontrollerde 8 bin 223 şahsın GBT yönünden sorgulamasını yaptı. Sorgulamalarda değişik suçlardan haklarında adli makamlarca arama kararı çıkarılan 115 şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilirken, kayıp müracaatı bulunan 32 kişiden 30’u da bulunarak ailelerine teslim edildi.

Can ve mal kaybının yaşanmaması noktasında trafik kontrolünü de yapan Kırşehir polisi, 57 bin 820 araç ve sürücüsünü kontrol etti ve kusuru görülen 5 bin 55 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’na muhalefetten işlem yaptı.

Yapılan asayiş uygulamalarında da 1 adet tabanca, 13 değişik marka ve modelde yivsiz av tüfeği, 11 adet kurusıkı tabanca, 47 kg kaçak tütün, 863 paket makaron ele geçirildiği öğrenilirken, Kabahatler Kanunu’na göre sarhoşluk ve rahatsız etme gibi durumlarla ilgili 73 şahsa, 4 hotel, 9 apart ve 2 günü birlik ev kiralayan 15 yere işlem yapılırken, 5 adet işyerinde de çalışanlara kimlik bildirimi yapmamaktan idari yönden işlem uygulandı.

122 umuma açık işyerini de denetleyen Kırşehir Polisi, denetlenen işyerlerinden toplam 15 umuma açık işyerine idari mevzuata aykırılıktan dolayı cezai işlem uyguladı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nün halkın huzur ve güven içerisinde yaşaması için il genelinde yapılan uygulama, denetim ve kontrollerle mücadelesine kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

Comments

comments

Bu haber 5409 kez okundu.
Akçakent - 15:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.