Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

  Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Yozgat İçin Kuvvetli Gökgürültülü Sağanak ve Fırtına Uyarısı Yapıldı. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, bölgenin yarından itibaren yeni yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği belirtildi. Hafta sonu etkili olan sağanak ve gökgürültülü sağanağın hafta ortasına kadar aralıklarla süreceğinin tahmin edildiği aktarılan açıklamada, yağışların Cumartesi günü […]
Akçakent - 6 Mayıs 2017 16:13 A A

 

Kayseri, Sivas, Kırşehir ve Yozgat İçin Kuvvetli Gökgürültülü Sağanak ve Fırtına Uyarısı Yapıldı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, bölgenin yarından itibaren yeni yağışlı havanın etkisine girmesinin beklendiği belirtildi.

Hafta sonu etkili olan sağanak ve gökgürültülü sağanağın hafta ortasına kadar aralıklarla süreceğinin tahmin edildiği aktarılan açıklamada, yağışların Cumartesi günü Kırşehir, Yozgat ve çevreleriyle Kayseri’nin güney kesimlerinde, Pazar günü ise Kayseri’nin doğu kesimleriyle Sivas çevrelerinde yer yer etkili olduğu hatırlatılarak, “Rüzgarın bölge genelinde Pazartesi ve Salı günleri güney ve güneybatı yönlerinden saatte 40 ila 60, yer yer de 70 ila 90 kilometre hızda eseceği tahmin ediliyor” denildi.

Açıklamada, kuvvetli yağış ve fırtına sebebiyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesine karşı ilgililere ve vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.

Comments

comments

Bu haber 6990 kez okundu.
Akçakent - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.