Öğrenciler,Tarihi Öğreniyor

  Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmzalanan Protokolle Yürütülen Tarihe Yolculuk Projesi Kapsamında İlköğretim, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Tarihi Yerlerin Gezdirilmesi Ve Tarih Bilincinin Yerleştirilmesi Amacıyla Geziler Düzenleniyor. Proje kapsamında ilköğretim, lise ve üniversite grubu olmak üzere öğrencilerin yaşadıkları şehrin tarihlerini öğrenmesi amaçlanıyor. Tarihe Yolculuk Projesiyle öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini […]
Akçakent - 10 Mayıs 2017 11:51 A A

 

Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İmzalanan Protokolle Yürütülen Tarihe Yolculuk Projesi Kapsamında İlköğretim, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Tarihi Yerlerin Gezdirilmesi Ve Tarih Bilincinin Yerleştirilmesi Amacıyla Geziler Düzenleniyor.

Proje kapsamında ilköğretim, lise ve üniversite grubu olmak üzere öğrencilerin yaşadıkları şehrin tarihlerini öğrenmesi amaçlanıyor.

Tarihe Yolculuk Projesiyle öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buluyor.

Öğrencilere halk arasında Cıncıklı Camii veya Gökbilimleri Medresesi diye bilinen Cacabey Camii, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi olmak üzere önemli tarihi yerler gezdiriliyor.

Tarihe Yolculuk Projesinde öğrencilere ulaşım için gerekli aracı tahsis eden Kırşehir Belediyesi, öğrencilere ikramlarda bulunarak gezdirilen yerleri tanıtmak amaçlı da rehber görevlendirdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Kırşehir Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine, Cacabey Camii, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gibi tarihi yerlerimizin tanıtılarak şehrimizin, kültürel değer ve varlıklarının farkına varılması hedeflendi. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz bu projemizle birçok okula şehrimizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizin çok sık gördükleri yerlerin önemini ve değerinin farkına varmaları ve yoğun eğitim dönemi sonunda rahatlama ortamı bulmaları için düzenlediğimiz projemizi her yıl tekrarlamayı hedefliyoruz” dedi

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 6505 kez okundu.
Akçakent - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.