PTT’den “OLTALAMA MAİL” Uyarısı

  PTT AŞ, Şirketin Marka ve Logosu Kullanılarak Hazırlanmış ve Kişilerin Kimlik Bilgilerine Ulaşılmasını Sağlayan “OLTALAMA mailleri” Açmamaları Konusunda Vatandaşları Uyardı. PTT Kırşehir Şubesi’nden edinilen bilgide, farklı iletişim kanallarıyla şirkete ulaşan geri bildirimler neticesinde, şirket müşterileri ve vatandaşlara PTT marka ve logosu kullanılarak hazırlanmış “oltalama maillerin” gönderildiğinin anlaşıldığı ve şirket hizmetlerine yönelik yanıltıcı faaliyetlerde bulunulduğunun […]
Akçakent - 24 Nisan 2017 15:58 A A

 

PTT AŞ, Şirketin Marka ve Logosu Kullanılarak Hazırlanmış ve Kişilerin Kimlik Bilgilerine Ulaşılmasını Sağlayan “OLTALAMA mailleri” Açmamaları Konusunda Vatandaşları Uyardı.

PTT Kırşehir Şubesi’nden edinilen bilgide, farklı iletişim kanallarıyla şirkete ulaşan geri bildirimler neticesinde, şirket müşterileri ve vatandaşlara PTT marka ve logosu kullanılarak hazırlanmış “oltalama maillerin” gönderildiğinin anlaşıldığı ve şirket hizmetlerine yönelik yanıltıcı faaliyetlerde bulunulduğunun tespit edildiği belirtildi.

Vatandaşlardan, söz konusu e-postalarda yer alan linkleri açmamaları istenen açıklamada, “Söz konusu e-postalarda yer alan linkler tıklandığında şirketimize ait gönderi takip sayfasının bir benzeri açılmakta ve müşterilerimizden kendilerine ait kargonun teslim edilebilmesi için gönderici firmadaki bilgilerinin güncellenmesi istenmektedir. Bu şekilde müşterilerimizin kimlik bilgilerine kolayca ulaşılarak çeşitli mağduriyetlere sebebiyet verilmektedir. Şirketimiz tarafından hiçbir şekilde bu tür e-postalar gönderilmemektedir. Müşterilerimizin e-posta ile gelen linkleri tıklamamaları, kendi güvenlikleri ve mağdur olmamaları açısından elzemdir” denildi.

Konu hakkında Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’ne bildirimde bulunulduğu ve bilgi güvenliği sistemlerinde gerekli önlemlerin alındığını aktarılan açıklamada, şirketin imajının zedelenmesi ve itibarının sarsılması gibi olumsuz durumların gerçekleşmemesini için gerekli hukuki girişimlerin de yerine getirildiği kaydedildi.

Comments

comments

Bu haber 9246 kez okundu.
Akçakent - 15:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.