Sanayi Sicil Belgesine Sahip İşletmeler DİKKAT!!!

  Kırşehir’de Sanayi Sicil Belgesine Sahip İşletmelerin Faaliyetlerini Bildirmeleri İçin Tanınan Süre 30 Nisan Pazar Günü Sona Erecek. Yıllık işletme cetvellerinin bildirilmesi için son 2 gün kalırken, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, işletmecileri uyardı. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 2016 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işlemlerine ilişkin verileri elektronik ortamda […]
Akçakent - 28 Nisan 2017 15:44 A A

 

Kırşehir’de Sanayi Sicil Belgesine Sahip İşletmelerin Faaliyetlerini Bildirmeleri İçin Tanınan Süre 30 Nisan Pazar Günü Sona Erecek.

Yıllık işletme cetvellerinin bildirilmesi için son 2 gün kalırken, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, işletmecileri uyardı.

1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 2016 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işlemlerine ilişkin verileri elektronik ortamda bildirmeleri gereken sanayi sicil belgesine sahip işletmelerin bildirimde bulunmamaları halinde cezai yaptırımla karşılaşacakları hatırlatıldı.

Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5’inci maddesi gereği, Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmeler, her takvim yılı başından itibaren ilk dört ay içerisinde (1 Ocak’tan 30 Nisan sonuna kadar) bir önceki yıla ait Yıllık işletme cetvelini vermeleri gerekmektedir. Buna göre İlimizde bulunan Sanayi Sicil Belgeli işletmelerin 1 Ocak- 30 Nisan 2017 tarihleri arasında 2016 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık işletme cetvellerini, e-Devlet kapısı veya Bakanlığımız (http://sanayisicil.sanayi.gov.tr) internet adresine giriş yaparak Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir. Yıllık işletme cetvelini her yıl Nisan ayı sonuna kadar vermeyen işletme sahiplerine, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9 uncu maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır. Diğer taraftan, Sanayi Sicil Belgelerinin belge tarihi itibariyle iki yılda bir vize ettirilmesi zorunludur. Bu nedenle Yıllık İşletme Cetveli verecek olan firmaların, belgelerinin vize tarihi gelmiş ise, vize işlemleri için belge aslı ve tanzim edilen yıllık işletme cetveli ile birlikte İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir. Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmemesi açısından, gereken hassasiyetin gösterilmesi, tereddüde düşülmesi halinde, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğümüz ile irtibata geçilmesi gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

Ayrıntılı bilgi Medrese Mahallesi Atatürk Caddesi Yusuf Yapıcı İş Merkezi adresinde hizmet veren Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden bizzat ya da 0 386 213 3409 nolu telefon ya da 0 386 213 1966 faks numarası veyahut [email protected] e-posta aracılığıyla alınabilecek.

Comments

comments

Bu haber 7415 kez okundu.
Akçakent - 15:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.