TMO’da Hububat Satışı

  Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Kırşehir TMO Stoklarında Bulunan Yerli ve İthal Hububat Satışlarının Yapılacağını Duyurdu. Hububatlar 2-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında satışa açılırken, stoklarda bulunan yerli ekmeklik buğdaylar kullanıcılarına, ithal ekmeklik buğdaylar un fabrikalarına aylık fiili tüketim aşmamak kaydıyla peşin bedel mukabili ekte belirtilen fiyatlardan satılacak. Makarnalık buğdayların tamamı da sadece kullanıcılarına peşin […]
Akçakent - 5 Mayıs 2017 12:52 A A

 

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Kırşehir TMO Stoklarında Bulunan Yerli ve İthal Hububat Satışlarının Yapılacağını Duyurdu.

Hububatlar 2-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında satışa açılırken, stoklarda bulunan yerli ekmeklik buğdaylar kullanıcılarına, ithal ekmeklik buğdaylar un fabrikalarına aylık fiili tüketim aşmamak kaydıyla peşin bedel mukabili ekte belirtilen fiyatlardan satılacak. Makarnalık buğdayların tamamı da sadece kullanıcılarına peşin bedel mukabili ekte belirtilen fiyatlardan satılacak.

Stoklarda bulunan yerli ve ithal arpalar ise sadece kullanıcısına aylık fiili tüketim kadar peşin bedel mukabili ekte belirtilen fiyatlardan satılacak.

Satışa açılan stoklara yoğun talep gelmesi durumunda yoğun talep gelen stoklar kullanıcılarına fiili tüketim esasına göre dağıtılabileceği bildirilirken, teslimat süreleri tüm ürünler için cari uygulamalar doğrultusunda belirlenecek ve son teslimat tarihi 31 Mayıs 2017’yi geçmeyecek.

Hububat satışı ile ilgili bilginin 0386 252 63 23 nolu telefondan alınabileceği bildirilirken, TMO’dan yapılan açıklamada, “TMO hububat satışına devam etmektedir. Kuruluşumuz, faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili olarak aldığı önlemlerle piyasa düzenleme görevini yerine getirmektedir. Bu kapsamda 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren stoklarımızda bulunan makarnalık buğdaylar kullanıcısına, serbest olarak peşin bedel mukabili, kalitelerine göre 940-1.050 TL/Ton fiyatlarla, ekmeklik buğdaylar (1262-1374 kodlar arası) kullanıcısına, fiili tüketim esasına göre peşin bedel mukabili, kalitelerine göre 920-990 TL/Ton fiyatlarla, düşük vasıflı ekmeklik buğdayların (1661-1671 kodlu) satışı ise sadece un ve bisküvi fabrikalarına fiili tüketim esasına göre peşin bedeli mukabili 870 TL/Ton fiyatla, arpalar sadece kullanıcısına fiili tüketim esasına göre peşin bedel mukabili 750 TL/Ton fiyatla, mısır sadece kullanıcısına, fiili tüketim esasına göre peşin bedel mukabili, 785 TL/Ton fiyatla, çeltikler ise sadece çeltik fabrikalarına yönelik 2.040 TL/Ton fiyatla satışına devam edilecektir. Satışa açılan ürünlerden almak isteyen talep sahiplerinin ilgili TMO Şube Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. İthal bağlantısı yapılıp İzmir, Bandırma, Derince ve Samsun limanına getirilecek olan mısırların yüklemeleri devam etmekte olup ilgililerden ayrıca talep toplanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Comments

comments

Bu haber 10392 kez okundu.
Akçakent - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.