Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Bolu Et Mangal’da Düzenlenen Yemekte Engellilerle Bir Araya Geldi.

Kırşehir’de 10-16 Mayıs 2017 tarihlerinde çeşitli etkinliklerle değerlendirilen ve engellilerle bir araya gelinerek, yaşadıkları sorunların bizzat görülmesinin sağlandığı Engelliler Haftası’nda anlamlı etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Toplumda engellilerin yaşadığı sorunlara ve çözümüne ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla Birleşmiş Milletlere üye 156 devletin kabul ettiği karar doğrultusunda değerlendirilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda şehrimizde bir dizi etkinlik ve program gerçekleştiriliyor. […]
Akçakent - 13 Mayıs 2017 14:29 A A

Kırşehir’de 10-16 Mayıs 2017 tarihlerinde çeşitli etkinliklerle değerlendirilen ve engellilerle bir araya gelinerek, yaşadıkları sorunların bizzat görülmesinin sağlandığı Engelliler Haftası’nda anlamlı etkinlikler de gerçekleştiriliyor.

Toplumda engellilerin yaşadığı sorunlara ve çözümüne ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla Birleşmiş Milletlere üye 156 devletin kabul ettiği karar doğrultusunda değerlendirilen 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda şehrimizde bir dizi etkinlik ve program gerçekleştiriliyor.

Kırşehir Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma ve bakım altında bulunan engelliler, şehit yakınları, 40 yıl ve üzeri evlilik sürdüren değerli çiftler ve “Aile” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren gençler için yemek programı düzenlendi.

Engellilerin makamları devraldığı Engelliler Haftası’nda Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Bolu Et Mangal’da düzenlenen yemekte engellilerle bir araya geldi.

Yemeğe Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Altuntaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Beşkardaş ile engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Program, İl Müftüsü Osman Arslan’ın yemek duasıyla son buldu.

Comments

comments

Bu haber 10299 kez okundu.
Akçakent - 14:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.