Yerel Basın Efsaneleri Tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturması sonucu gözaltına alınan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alparslan Kuş ile Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Necati Yılmaz tutuklandı. Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan haberlere sinirlenen bazı yandaş gazetelerin “Efsane Başkan” “ Çalışkan Başkan” Meyve veren ağaç taşlanır” diye manşetler atılmıştı. Daha sonra gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda, […]
Akçakent - 10 Mayıs 2017 12:25 A A
FETÖ/PDY soruşturması sonucu gözaltına alınan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alparslan Kuş ile Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Necati Yılmaz tutuklandı. Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan haberlere sinirlenen bazı yandaş gazetelerin “Efsane Başkan” “ Çalışkan Başkan” Meyve veren ağaç taşlanır” diye manşetler atılmıştı. Daha sonra gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda, aralarında Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alparslan Kuş ile Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Necati Yılmaz’ın da bulunduğu 40 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Alparslan Kuş ile Necati Yılmaz adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından Vali Şentürk, bu zanlıları görevlerine iade etmişti.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu iki zanlıyı fiziki takibe alarak, örgütle bağlantılarının kesin olduğu yönündeki tespitlerinin ardından tekrar gözaltına alınmıştı Gözaltına alınan Kuş ile Yılmaz, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak Kırşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Comments

comments

Bu haber 8492 kez okundu.
Akçakent - 12:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.