Yerel Basın Sınıfta Kaldı

Bir “Ohh ne Ala” Dedik. Herkes Saldırmaya Başladı. Yapılan Haberin Ne Kadar Doğru Olduğu Yönünde Değil, Vekile Ne Kadar Yaranmanın Faydalarını Düşünen Yerel Gazetecilerimizin Sınıfta Kaldığını Gördük. Daha ilk sayımızda yayınladığımız haberin ulusal medyada da yayınlanması o kadar zorlarına gitmiş olacak ki, saldırının dozunu arttığı bir çok hakaretvari yazıları ne yazık ki okumuş olduk. Gazeteciliği […]
Akçakent - 2 Mayıs 2017 13:12 A A

Bir “Ohh ne Ala” Dedik. Herkes Saldırmaya Başladı. Yapılan Haberin Ne Kadar Doğru Olduğu Yönünde Değil, Vekile Ne Kadar Yaranmanın Faydalarını Düşünen Yerel Gazetecilerimizin Sınıfta Kaldığını Gördük.

Daha ilk sayımızda yayınladığımız haberin ulusal medyada da yayınlanması o kadar zorlarına gitmiş olacak ki, saldırının dozunu arttığı bir çok hakaretvari yazıları ne yazık ki okumuş olduk.
Gazeteciliği bir yalakalık, bir menfaat aracı olarak gören bir kaç gazeteci bu haberin ne kadar doğru olduğunu görmezlikten gelerek, hatta içeriğine bile bakmadan kopyala yapıştır gitsinle gazetecilik yapmışlardır.
Bazı sivil toplum kuruluşu başkanlarını, belediye başkanlarını, il ve ilçe başkanlarını arayarak haberi protesto etmeleri için tek tek aramışlardır.
Gerek sosyal medyada ve gerekse gazetelerde çıkan protesto demeçleri yayınlanan başkan ve sivil toplum kuruluşları başkanları akşamları bizleri arayıp böyle bir haberi yayınladığımız için teşekkür etmişlerdir.
Bazıları da böyle bir protestodan haberlerinin bile olmadığını beyan etmişlerdir.
Halbuki haberin muhatabı sayın vekilimiz Mikail Arslan olmasına rağmen, vekilden ne bir yalanlama nede bir doğrulama da gelmemiştir.
Yerel gazetecilerin bizlere saldıracağına muhatap vekile böyle bir haber yayınlandı bu konuda ne düşünüyorsunuz demeleri gerekmez mi?
Gazeteci görevini yapmalı, önce haber muhatabı ile görüşüp işin aslının doğru olup olmadığını öğrenmeli. Bu haberin doğru olup olmadığını incelemeli ve doğruların yanında olmalı. Kişilere yaranmak için doğru olanlardan vazgeçip yalakalık yapmakta ısrar etmemeli.

Comments

comments

Bu haber 6002 kez okundu.
Akçakent - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.