İŞKUR’dan Çalışmak İsteyen Annelere Proje

İŞKUR çalışmak isteyen anneler için İŞTE ANNE projesi başlattı. İşkur’dan yapılan açıklamada İşbaşı Eğitim Programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakım evine devam eden kadınlar için kurs ve program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecekleri bildirilirken proğram hakkında detaylar verildi. İşkur’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Aile, Çalışma ve […]
Genel - 17 Ekim 2018 15:31 A A

İŞKUR çalışmak isteyen anneler için İŞTE ANNE projesi başlattı.

İşkur’dan yapılan açıklamada İşbaşı Eğitim Programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakım evine devam eden kadınlar için kurs ve program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecekleri bildirilirken proğram hakkında detaylar verildi.

İşkur’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı tarafından duyurulan yeni projeler ile bir işte çalışmak isteyen annelere bir dizi teşvik getiriliyor. 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan projeler ile işsiz annelerin işgücü piyasasına katılımı sağlanması planlanıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından duyurulan İş’te Anne Projesi ile çalışmak isteyen Annelere çeşitli teşvikler sağlanıyor. İŞKUR çalışmak isteyen kadınları mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarına yönlendirerek istihdama katılmalarını sağlıyor. Projeden yararlanacak kadınlara kursa veya programa devam ettikleri günler boyunca günlük 70 TL tutarında cep harçlığı ödenecek. Ayrıca eğitim süresince katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanarak sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanacak.

Ayrıca Anneler çocukları için verilecek 400 TL bakıcı desteğinden de yararlanabilecekler. Bu bakıcı desteğinden yararlanmak için ise Sanayi sektöründe yer alan mesleklerde düzenlenen mesleki eğitim kursları ile imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakımevine devam eden kadınlar kurs ve program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecekler.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü veya www.iskur.gov.tr internet adresinden alınabilecektir.”

 

 

Comments

comments

Bu haber 12471 kez okundu.
İlgili Haberler
Genel - 15:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.