İŞ GARANTİLİ KURSLAR AÇILIYOR

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan ve işverenlerin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarında teorik ve pratik eğitimi bir arada verilmesini sağlayan Mesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ne göre İlimizde istihdam garantili Öz Bakıma Destek Elemanı kursu açılıyor. Kurslara katılanlara günlük […]
Genel - 4 Ekim 2018 14:01 A A

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan ve işverenlerin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarında teorik ve pratik eğitimi bir arada verilmesini sağlayan Mesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ne göre İlimizde istihdam garantili Öz Bakıma Destek Elemanı kursu açılıyor.

Kurslara katılanlara günlük 61.65 tl cep harçlığı ve aylık 1603 tl maaş verileceği bilgisi edinildi.

İŞKUR’dan yapılan yazılı açıklamada istihdam seferberliği için yapılan çalışmaların detayları verilirken, açıklamada şu ifadeler yer aldı.

 

MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ MEGİP ile İŞİNİZ HAZIR

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan ve işverenlerimizin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimi bir arada vermemizi sağlayan Mesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ne göre İlimizde istihdam garantili “Öz Bakıma Destek Elemanı kursu” açılıyor. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen kurs boyunca Öz Bakıma Destek konusunda kapsamlı bir şekilde teorik ve pratik eğitim alacak kursiyerler, kursun bitiminde işveren ve eğitimin verileceği yer olan ÖZGİRİŞİM ÖZEL OKUL İNŞ.LPG TARIM.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ firması tarafından en az %50’si istihdam edilecek şekilde iş sahibi olacaklardır.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA yapmış olduğu açıklamada “Bir kursa giderek sadece sertifika sahibi olabilirsiniz. Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yürütülen projemiz MEGİP ile sertifika sahibi olacağınız alanla alakalı nitelik kazanmak üzere iş yerinde birebir eğitim görürsünüz. Teorik eğitim alarak bilgilerinizi geliştirirken aynı zamanda pratik eğitim alarak mesleğin uygulamasının nasıl olduğunu öğrenirsiniz. Bu sayede alanınızla alakalı yetkinlik kazanarak işgücü piyasasında tutunabilirsiniz. MEGİP projemizin bir artısı da kursumuz tamamlandıktan sonra eğitim gördüğünüz iş yerinde işe girerek iş aramak zorunda kalmamanızdır.“

MEGİP projesi kapsamında açılan ve son başvuru tarihi 12.10.2018 olan Öz Bakıma Destek Elemanı kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak üzere Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Comments

comments

Bu haber 16163 kez okundu.
İlgili Haberler
Genel - 14:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.